LiDraNo 2010.

Autor: Marina Držanić, 25. 1. 2010.

Osnovna škola Draškovec pet put je bila domaćin Lidrana, međuopćinske smotre za literarno, novinarsko i dramsko-scensko stvaralaštvo.

I ove godine Lidrano je održan u Domu kulture, a otvorio ga je gradonačelnik grada Prelog Dragutin Glavina, koji je pozdravio sve nazočne i poželio im uspjeh. Nazočnima se obratio i zamjenik župana Anđelko Horvat, a pozdrav je uputila i ravnateljica OŠ Draškovec Margit Mirić.

U holu Doma kulture izvješeni su bili novinarski i literarni radovi pod zaporkama, a na pozornici je izvedeno 19 recitacija, monologa i dramsko-scenskih igara. Kako je izvijestila Ivana Beti iz škole domaćina OŠ Draškovec, Povjerenstvo za literarno stvaralaštvo čine predsjednik povjerenstva Ivan Leček, novinar, učitelj savjetnik iz OŠ Mursko Središće, te članice književnice Emilija Kovač i Vera Zemunić.

Za Lidrano 2010 pristiglo je 47 literarnih radova. Vodeći se kriterijima originalnosti, slikovitosti i primjerenosti dječjem dobu Povjerenstvo je za međuopćinske smotre odabralo 20 radova. Od 20 izabranih radova izlučit će se 10 radova za županijsku smotru te 5 za državnu smotru. Povjerenstvo novinarskog stvaralaštva radilo je u sljedećem sastavu: Predsjednica povjerenstva – Tamara Turza-Bogdan iz Učiteljskog fakulteta, središte Čakovec te članovi Tamara Peras iz Hrvatske radio televizije i David Vugrinec iz Čakovečke televizije.

Ukupno je bilo prijavljeno 20 samostalnih novinarskih radova, a na međuopćinsko je uvršteno 9 radova iz centra domaćina Draškovec. Treće povjerenstvo za dramsko-scensko stvaralaštvo čine predsjednik povjerenstva Romano Bogdan iz Centra za kulturu Čakovec te članovi Dejan Buvač iz Gradskog kazališta Čakovec i Davor Žerjav iz OŠ Strahoninec. Himnu je izveo dječji zbor Maleni, a nastupili su i učenici OŠ Draškovec pod vodstvom nastavnika glazbene kulture Krunoslava Lajtmana. Županijska smotra održat će se u Čakovcu 12. veljače.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Draškovec / Draškovićeva 47, HR-40325 Draškovec / www.os-draskovec.skole.hr / ured@os-draskovec.skole.hr