Uspjesi na natjecanjima

Autor: Administrator , 6. 3. 2018.

Zahuktava se sezona natjecanja, a mi smo, kao i svake godine, ponosni na učenike koji uspješno predstavljaju našu školu.

Osnovna škola Mursko Središće u veljači je bila domaćin Županijskog natjecanja iz matematike na kojem je sudjelovao Domagoj Tota, učenik 6. razreda naše škole. Rezultatom se smjestio u sredinu konačnog poretka, a na taj je uspjeh ovog izazovnog natjecanja najponosnija bila njegova mentorica, Jasna Kedmenec.

Županijsko natjecanje mladih tehničara održano je 2. ožujka u Graditeljskoj školi Čakovec, a prvo mjesto u kategoriji Graditeljstva osvojio je Rok Škoda, učenik 6. razreda naše škole te time direktno izborio državnu smotru. Za natjecanje ga je pripremala učiteljica tehničke kulture Katica Mikulaj Ovčarić.

Na ovom natjecanju visoko 2. mjesto u kategoriji Fotografije osvojila je učenica 8. razreda Tea Horvat te je i ona plasirana na državnu smotru. U istoj kategoriji 4. mjesto osvojila je učenica 7. razreda Antonija BalentZa njihov su pak uspjeh zaslužne mentorice Ivana Beti i Katica Mikulaj Ovčarić

Održano je i županijsko Natjecanje iz hrvatskoga jezika na kojem su nas predstavljale učenice 7. razreda. Natjecanje je održano 5. ožujka, u Osnovnoj školi „Petar Zrinski“ u Šenkovcu. Mentoricu Ivanu Beti razveselila je Antonija Balent s osvojenim 6. mjestom te Tara Matjačić koja je bila 13. u ukupnom poretku.

7. ožujka Osnovna škola Sveti Martin na Muri bila je domaćin Županijskog natjecanja iz povijesti. Učenik Fran Marđetko osvojio je 9. mjesto, a za ovo natjecanje pripremala ga je učiteljica povijesti Ana Marija Balent Žemlić.

Ni ove godine nije izostao uspjeh školskog lista "Draško" čija je urednica Isabell Repalust, učenica 8. razreda primila poziv za Državnu smotru literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvralaštva LiDraNo koja će se održati od 19. do 21. ožujka 2018. godine u Primoštenu.

Na ove je rezultate posebno ponosna ravnateljica škole Margit Mirić koja ovim putem od sveg srca čestita mladim natjecateljima i njihovim mentoricama! Posebnu čestitku i podršku upućuje učenicima Roku Škodi, Tei Horvat i Isabell Repalust ispred kojih je još jedan izazov - predstavljanje škole na državnoj smotri.

Osnovna škola Draškovec / Draškovićeva 47, HR-40325 Draškovec / www.os-draskovec.skole.hr / ured@os-draskovec.skole.hr